تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

دشمنی با این اب و خاک؟ چرا؟

  یادش بخیر دانش اموز ابتدایی که بودیم چند بار موضوع انشایمان (میهن ) بود.هربار هم بچه های خردسا ل از فدا کرن جان در راه وطن مینوشتند .

  پس از گذشت مدتی جنگ شروع شد وبسیاری از کسانی که در انشا یشان متنی امضا نشده را نوشته بودند .با خون خود امضایش کردند وافتخار شهادت نصیبشان شد.حال بر سر باقی چه امده که برای نابودی میهن چنین کوشا شده اند ؟ ایا فقط  انان که شهید شدند دوستداران ایران زمین بودند؟با نگاهی به اطرافمان نیک در می یابیم کسانی دانسته و ندانسته برای ویرانی این اب و خاک می کوشند در هر کجا ! جاده میکشند .کوِه و جنگل فرقی ندارد مهم ویران کردن است .مراتع را در فصل تخم ریزی گل وگیاهش به اتش میکشند .بنام معدن مراتع را زیر ورو و چمنزار ها را  نابود وچشمه هارا خشک یا زیر اوار مدفون میکنند کارشان هم که تمام شد ومعدن را تخلیه کردند خرابی ها ر ا بحال خود رها و محل را ترک میکنند[ کوه بلال در غرب روستای برفین (امامزاده کوه)نمونه روشنی است.]  پس از اتمام کار معدنچی هفت وظیفه دارد که اخرین ان کاشت درخت ونگهداری ان است که تاکنون در هیچ کجای کشور رعایت نشده.  

  اینجا کوهی بین کبوتر اهنگ ونیروگاه مفتح است در نزدیکی قلی اباد وزیر کوه تخت

  بدور از چشم کوهنوردان   وطبیعت دوستان اگاه .


  معدنچی کوه را بریده ومیبرد زباله های باطله را نیز در محیط اطراف پخش میکند تا انچه از مرتع باقی مانده در زیر اوار خرده سنگها از میان رفته ومرتع بکلی  از حیز انتفاع خارج گردد. انجا هم که از ویرانی ومدفونی در امان مانده بلدوزر با کوتاه کردن راه خود در زیر شنی هایش خرد کرده وگذشته است. (ادامه دارد)


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 9 آذر 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 27 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :159492
 • بازدید امروز :349724
 • بازدید داخلی :33855
 • کاربران حاضر :211
 • رباتهای جستجوگر:380
 • همه حاضرین :591

تگ های برتر